Yunanistan’da Tatil

European Time > Yunanistan > Yunanistan’da Tatil

Yunanistan’da Tatil

Tatillerini yurtdışında yapmak isteyen kişiler için Yunanistan, her zaman en iyi seçeneklerden birisi olmuştur. Muhteşem doğası ve sahillerinin yanı sıra çok eski yıllara dayanan tarihi ile birlikte Yunanistan, dünya üzerinde gezilmesi gereken noktalardan birisi olarak gösteriliyor.

Ülkemize komşu olan ülkelerden birisi olduğu için insanlar çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayabiliyorlar. Genel yapısı sebebiyle Yunanistan’da tatil de çok maliyetli olmuyor. Bu sebeple de birçok kişi özellikle yaz aylarında tercihini Yunanistan’dan yana kullanıyor. Birçok tatil acentesi bu tatil için farklı seçenekler sunarken kişiler otellerini ve ulaşım aşamalarını kendileri ayarlayarak da bu tatilleri gerçekleştirebiliyorlar.

Ne Zaman Gidilmesi Gerekiyor?

Dünya üzerindeki diğer ülkelere olduğu gibi Yunanistan’a da insanlar istedikleri dönemde tatil için gidebilirler. Ancak her ülkenin mevsim şartları sebebiyle en iyi olduğu dönemler bulunur ve bu dönemler Yunanistan için yaz aylarıdır. Ülkemizin güneyinde hakim olan Akdeniz iklimi Yunanistan’da yaygın olan iklim türüdür. Genel olarak yaz ayları oldukça sıcak geçerken kış ayları yağışlı ve ılık olur. Bahar ayları da sıcaklıklar yeterli düzeylere çıktığından son derece rahat bir biçimde tercih edilebilmektedir. Genelde yaz aylarında deniz için tercih edilen bu ülke bahar aylarında antik yapıların gezilmesi için tercih edilmektedir.

 

Nasıl Gidilir?

Yunanistan, ulaşım açısından ülkemizde yer alan insanlar için en doğru adreslerden birisidir. Ülkemizden Yunanistan’a karayolu, denizyolu ve havayolu ile gitmek mümkün olduğundan kişiler kendileri için en uygun olan yolu tercih edebilirler. Havayolu ile gidecek olan kişiler 1,5 saat süren bir uçak yolculuğu ile birlikte İstanbul’dan Atina’ya ulaşabilirler. Bunun yanı sıra isteyen kişiler denizyolunu kullanarak Yunan adalarına ulaşım sağlayabilirler. İzmir’den ve ilçelerinden düzenli olarak feribot seferleri yer almaktadır. Karayolunu tercih edecek olan kişiler için ise Esenler Otogarı’ndan otobüs seferleri düzenlenmektedir.

Hayattan kaçmak için değil, hayatı kaçırmamak için yola çıkın!

Yunanistan’ın güzelliklerini hala keşfetmediyseniz hiç zaman kaybetmeyin.

Nerede Kalınır?

Yunanistan bir turizm ülkesi olduğundan otel bulmakta çok büyük sorun yaşanmamaktadır. Ancak bir yandan iyi imkanlar sunan bir yandan da ekonomik olan bir otel bulmakta kişilerin zorlanması mümkün olur. Bu sebeple de çok iyi araştırma yapılarak kararların verilmesi gerekmektedir.

Bu aşamada şehir içi ulaşım çok önemlidir. Eğer Atina gibi gelişmiş bir metro ağına sahip olan şehirlere gidilecekse buralarda şehir merkezine uzak otellerin tercih edilmesi sorun olmayacaktır. Ancak daha küçük şehirlerde ya da kasabalarda merkezden çok uzak olmak ulaşımda çok zorlanmaya sebep olabilir. Bu özelliklere dikkat edilerek her bütçeye uygun otel bulmak mümkündür.

 

Gezilecek Yerler Nereler?

İlk olarak Yunanistan’ın başkenti Atina kesinlikle görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Muhteşem tarihi şehre gelen herkesi etkilerken yaz aylarında tatil beldesi arayan kişiler için ilk tercih olmaz. Bu kişiler genel olarak Sakız Adası, Mykonos ya da Rodos gibi bilinen adalara giderek buralarda tatillerini gerçekleştirebileceklerdir.

European Time

Hayallerinizi gerçekleştiriyoruz.. Avrupa’da Yatırım’ın doğru adresi.

Profesyonel Danışmanlık Hizmetleri