Yunanistanda Gezilecek Yerler

European Time > Yunanistan > Yunanistanda Gezilecek Yerler

Yunanistan’da Gezilecek Yerler

Yunanistan ülke konumu olarak Türkiye’ye oldukça yakın olmasından dolayı Türk turistlerin sıklıkla tercih ettikleri ülkeler arasında yer alır. Kültür mirası bakımından oldukça önemli eserleri bünyesinde barındırması ile bilinen ülke, denizleri ve uzun sahilleri ile de dikkat çekmektedir. Yunanistan’da gezilecek yerler listesi ülkede yer alan adalardan oluşmakla beraber başkentten başlayarak pek çok yeri gezebilmek mümkün olur. Gezip görülebilecek yerler açısından turistlere birçok imkan sunan ülkenin tarihi kalıntıları da dikkat çeken etmenler arasında yer alır.

Yunanistan’da Gezilecek Yerler

Atina

Yunanistan ülkesinin başkenti olarak bilinen ve tek başına gezmesi 1 haftalık bir süre alan Atina şehri, tarihi mekanlara ev sahipliği yapmaktadır. Adını tanrıça Athena’dan alan Atina şehri denildiği zaman akla Akropolis gelir. Kelime bazında yüksek şehir karşılığını taşıyan bu alana ilkbahar mevsiminde gidilmesi tavsiye edilir. Athena tanrıçası adına yapılmış olan 2.500 yaşındaki Parthenon Tapınağı, Akropolis bölgesinde yer almakta ve gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Meşhul Asker Anıtı ve Anayasa Meydanı da şehir merkezinde gezilebilecek yerler içerisinde tercih edilebilir.

 

Santorini

Yunanistan’ın gezilecek yerleri arasında adaların başında gelen Santorini, eşsiz siyah ve kızıl kumsallara sahip olması ile dikkatleri çekmektedir. Adanın tepeden bakıldığında görülen hilal şekli yaklaşık olarak 500 yıl önce gerçekleşmiş olan volkanik patlamalar sonucunda ortaya çıkmıştır. Hareketli gece yaşamı ve şarap çeşitliliğinin fazla olduğu Santorini adası, şaraphanelerin ziyaret edilmesi için ideal bir gezi yeridir. Pek çok sayıda kiliseyi ve arkeolojik müzeleri de ada içerisinde gezebilmek mümkün olur. Volkanik kayaların üzerine inşa edilmiş olan geleneksel yapılar, yeryüzü şekilleri ve renkli kubbeli kiliseler gezilecek yerler arasındadır.

Aklınıza güneş ve deniz geldiğinde ilk düşünülecek yerlerdendir Yunanistan. Gün ışığıyla, kristal berraklığında Ege ve İyon Denizleri, ödüllü plajları ve marinaları, sayısız adası, yatçılık, yelkencilik, su sporları ve daha fazlası ile özdeşleşmiş bir ülkedir.

Yunanistan’da Gezilecek Yerler

Mykonos

Deniz tatili yapmak isteyen kişiler için tavsiye edilen Mykonos adası, pek çok plajı ile turistleri ağırlamaktadır. Sokakların darlığı ve yapıların birbirlerine yakın olması ile bilinen bu adam Türkiye’nin Bodrum’unu andırmaktadır. Ada içerisinde Küçük Venedik adı verilmiş olan bir köy bulunur. Bu köy pek çok tarihi kalıntıların yer aldığı bir köy olup gezilebilir. Şehir merkezinde ise Helen Dönemi’nden kalma pek çok sayıda eserin yer aldığı arkeoloji müzesi ile 1700 yıllık tarihi bir bina içerisinde halen hizmet vermekte olan Deniz Müzesi ile Folklor Müzesi yer almaktadır.

 

Rodos

Fethiye’den feribot seferlerinin yapıldığı, Marmaris’e sadece 40 km mesafede oluşu ile Türk turistlerin günü birlik bile gezebilecekleri bu ada Tapınak Şövalyeleri’nin sürgün edildiği ada olarak bilinmektedir. Yunanistan içerisinde gezilebilecek yerler arasında tarihi kalıntıları ile dikkat çeken Rodos, 700 yıllık Meryem Ana Kilisesi ile Kanuni Sultan Süleyman Camisi ile görülmeye değer yerleri bünyesinde barındırır. Salakos ve Siana adındaki iki köyünde tarihi yapıları ve binaları bulabilmek mümkündür. Antik dünya içerisinde yer alan yedi harikada biri olarak Rodos Heykeli de bu adada yer alır.

European Time

Hayallerinizi gerçekleştiriyoruz.. Avrupa’da Yatırım’ın doğru adresi.

Profesyonel Danışmanlık Hizmetleri