Sıkça Sorulan Sorular

Avrupa'da Yatırım hakkında merak ettikleriniz

Merak Ettikleriniz

Yunanistan’ da oturum izni alabilmek için ne tür yatırım yapmak gerekir?

Oturum izni alabilmeniz için ; minimum 250.000 Euro tutarında yatırım yapmanız gerekiyor. Bu; oturacağınız bir ev, kiraya vereceğiniz bir dükkan, arsa ya da otel satın alarak işletmecilik yapmak ta olabilir. Bu konuda uzman ekibimiz sizlere yardımcı olacaktır.

Oturum izninin süresi nedir? Kimleri kapsamaktadır?

Yunanistan’ da oturum izni 5 yıl süre ile verilmektedir. Yatırımınız devam ettiği ve almış olduğunuz gayrimenkulü satmadığınız sürece her 5 yılda bir sürekli olarak yenilenmektedir. Oturum izni; sizi, eşinizi, 21 yaş altı çocuklarınızı (varsa ayrılmış olduğunuz eşinizden olan çocuklarınızı), sizin ve eşinizin anne babalarını kapsar. Yatırımınızı satmadığınız sürece ömür boyu oturum izni almış oluyorsunuz.

Alacağım gayrimenkule nasıl karar vereceğim?

İhtiyaç ve beklentilerinizi tespit ettikten sonra sizlere en uygun yatırım yapacağınız gayrimenkulleri sunuyoruz. Uzman ekibimiz sizler adına alternatif yerleri araştırarak gerçek piyasa değerleri üzerinden satın almanızı sağlıyor. Kriz yüzünden Yunanistan da fiyatlar ciddi manada düşmüş olduğundan yatırımcılar için gerçek bir alım fırsatı sunuyor.

Oturum iznini ne kadar sürede alabiliyoruz?

Yunanistan da beğendiğiniz yatırımı aldıktan sonra oturum izni ile ilgili işlerleriniz 1-2 ay içerisinde tamamlanmaktadır. Avukatlarımız sizler için yasal prosedürleri tamamlayarak kalıcı oturum izninizi alıyor. Sürecin her aşamasında danışmanlık hizmetlerimizle yayınınızda olacağız.

Diğer Avrupa ülkeleri için vize almak gerekiyor mu?

Tüm shengen ülkelerinde (İngiltere hariç) dilediğiniz kadar seyahat edebilirsiniz. 150 den fazla ülkeye vizesiz seyahat etme imkânına kavuşursunuz.

Sadece gayrimenkul yatırımı yapmayı düşünüyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

İster belli bir miktarda yatırım düşünün, isterse minimum 250.0000 Euro yatırımla oturma izni almak isteyin. Her iki durumda da sizlere en uygun yatırım seçeneklerini sunuyor olacağız.

Yaptığım yatırımlar için vergi ödeyecek miyim?

Gayrimenkul alımı sırasında (noter, avukatlık, tapu harcı v.b gibi) zorunlu ve kanuni masraflarınız olacaktır. Aldığınız gayrimenkul için her yıl belediyeye emlak vergisi ödenecektir. Eğer kira geliri elde ediyorsanız gelir vergisi ödemeniz gerekmektedir. Otel ve Otel işletmeciliği yatırımında; katma değer vergisi ve kurumlar vergisi gibi vergiler ödemeniz gerekmektedir.

Çocukların eğitim durumunu nasıl çözeceğiz?

Çocukların eğitimi aileler için son derece önemli bir konudur. Çocuklarınız için ilkokuldan üniversite eğitimine kadar gidebileceği yabancı okullar mevcuttur. Çocuklarınızın yaşı kaç olursa olsun burada yabancı okullarda okuma imkanı bulunmaktadır. Yunanistan’da İngiliz, Amerikan, Alman, Fransız okulları mevcuttur. Tüm dersler okulun anadilindedir. Ortaokul çağına kadar Yunanca dersi zorunlu olarak verilmektedir. Bu okullarda expat ailelerin çocukları da eğitim görmektedir. Dünya standardında eğitim alma imkanları vardır.

Oturma iznin hangi durumda iptal olur?

İsterseniz Yunanistan da hiç bulunmayın, yatırımınızı satmadığınız sürece oturma izniniz sürekli devam eder. Yatırımınızı sattığınız gün oturma izniniz iptal olur.

Elinizdeki yatırımlık yerleri sitenizden görebilir miyiz?

Sitemizde Yunanistan hakkında genel görseller, tarihi ve turistik yerler hakkında bilgiler paylaşılmıştır. Yatırımlık yerlere ait bazı görselleri de bulabilirsiniz. Her müşterinin ihtiyaç ve beklentileri farklı olduğundan kişiye özel sunum yapmayı tercih ediyoruz. Sizlerin ihtiyaçlarına ve bütçesine uygun en karlı yatırımları sizler için sunuyor olacağız.