Neden Yunanistan?

European Time > Avrupa'da Yatırım > Neden Yunanistan?

Neden Yunanistan Olabilir?

Birikimlerini bir yatırıma dönüştürmek isteyen kişiler bu yatırımlarını Avrupa’da yapmak isterlerse önlerinde çok sayıda farklı seçenek yer alıyor. Emlak yatırımları için en uygun ülkeleri araştıran kişiler araştırmalarının sonucunda Yunanistan’a yönelim gösteriyorlar. Peki insanlar neden Yunanistan’ı tercih ediyor?

İlk olarak oturma izni alabilmek için en düşük maliyet araştırması yapanların karşısına ilk olarak Yunanistan çıkıyor. Bunun yanında komşuluk ilişkilerimiz olduğundan, son derece rahat bir şekilde orada yaşamaya başlanabilir. Ayrıca yatırım olarak tercih edildiği takdirde incelenmesi ve takibi de çok rahat bir biçimde gerçekleşebiliyor. Bizler, daha öncesinde Yunanistan’a bu amaçlarla gelen kişiler olarak, kurduğumuz bu oluşum sayesinde yeni vatandaşlarımıza yardımcı olup onların hayatlarını daha kolay bir şekilde yoluna sokmalarını sağlıyoruz.

Oturma İzni İçin Nasıl Bir Yatırım Gerekiyor?

Birçok kişi yatırımlarını farklı ülkelere yaparken bu ülkelerde oturma izni almayı planlıyor. Bu aşamada oturma izinlerini alırken belirli bir seviyenin üzerinde yatırımların yapılmasına gereksinim duyuluyor. Vatandaşlarımız Yunanistan’da oturma izni almak isterlerse bunun için 250.000 Euro yatırım yapmak zorunda oluyorlar. 

 

Gayrimenkul Alırken Nasıl Karar Veriliyor?

Yunanistan, ekonomik açıdan zorlu dönemler geçirdiği için emlak fiyatlarında ciddi bir düşüş meydana gelebiliyor. Bu sebeple de vatandaşlarımız doğru adreslere gittiklerinde oldukça iyi yatırımlar gerçekleştirmiş oluyorlar. Ancak burada belirli sorunlar yer alıyor. İlk olarak normal şartlarda 250.000 Euro fiyatının çok altında olan bir yatırım oturma izni almak isteyen vatandaşlarımıza 250.000 Euro bedelle satılıyor. Yunan vatandaşlarına 150.000 Euro gibi fiyatlara satılacak olan yerleri vatandaşlarımız bu fiyattan aldığında da büyük bir zarara uğramış oluyor. Bu durumu engellemek için kurumumuz sürekli olarak araştırmalar yaparken en uygun noktaları çok öncesinden belirlemiş oluyor.

Yunanistan’da oturum izni aldıktan sonra ülke içerisinde bulunan yabancı okullar sayesinde çocuklarınız birden çok yabancı dili öğrenmiş oluyor.

Çocukların Eğitiminde Sorun Yaşanıyor mu?

Çocukların eğitimi Yunanistan’a gelen vatandaşlarımızın bizlere en çok sorduğu sorular arasında yer alıyor. Burada ebeveynlerin hiçbir endişe yaşamasına gerek olmazken çocuklarının olabilecek en iyi eğitimi alabileceğini bilmeleri gerekiyor. Ülke içerisinde yabancı okullar yer alırken bizlerden Yunanistan’a giden aileler de çocuklarını bu okullarda okutuyorlar. Bir süre sonra çocuğunuz İngilizce, Fransızca ya da Almancayı ana dili gibi konuşurken belirli seviyedeki Yunancası ile birlikte birden çok yabancı dili öğrenmiş oluyor.

European Time

Hayallerinizi gerçekleştiriyoruz.. Avrupa’da Yatırım’ın doğru adresi.

Profesyonel Danışmanlık Hizmetleri