Avrupa’da Emlak Yatırımı

European Time > Avrupa'da Yatırım > Avrupa’da Emlak Yatırımı

Avrupa’da Emlak Yatırımı

Birikimlerini güvenli bir şekilde yatırıma dönüştürmek ve bu şekilde yükseltmek isteyen kişiler bunun için sürekli olarak emlak yatırımlarını tercih ediyorlar. Satın alınan evlerin kendi değerleri sürekli olarak yükseliş gösterirken bunun yanı sıra kira bedelleri ile birlikte evlerin geri ödemesi sağlanıyor.

Bu aşamada yapılan yatırımlar genel olarak yapılan yatırımı ne kadar sürede geri kazandırdığına göre değişiklik gösterirken son dönemde birçok kişi Avrupa’da emlak yatırımı sayesinde kısa sürede kâra geçebiliyor. Yapılan yatırımlarda alınan kiralar döviz olarak alındığından ülkemiz için çok değerli bir kira getirisi ortaya çıkarabiliyor. Bunun yanı sıra yapılan yatırımlar sayesinde oturma izni ya da çifte vatandaşlık almak gibi imkanlar da sunuluyor.

Avrupa’da Emlak Yatırımı Kira Yönünden Avantaj Sağlıyor mu?

Merkez Bankası verilerine göre Türkiye’de bir konut satın almak için ödediğiniz paranın kira olarak size geri dönmesi için beklemeniz gereken süre 2010 yılı sonunda ortalama olarak yaklaşık 18 yıl iken, 2018 yılı başında 22 yıl olmuştur.

Avrupa’da yatırım yapan kişiler ise bu geri kazanımı daha kısa sürede gerçekleştiriyorlar. Yurtdışında yapacağınız yatırımın geriye dönüş süresi, Türkiye’dekine göre 4-6 yıl daha kısa vadede gerçekleşebilmektedir. 

 

Farklı Avantajlar Neler?

Genel olarak kişiler Avrupa’da yatırım yaparken ekstra avantajlar da elde ediyorlar. Bu avantajlar birçok kişinin adeta hayatını değiştirirken verilen ücretin farklı bir şekilde geri kazanımı anlamına geliyor. Yatırımı yapan kişiler bu yatırımlarını belirli ülkelerde gerçekleştirirlerse buralarda oturma izni alabiliyorlar. Bunun yanında belirli bir süre ülke içerisinde ikamet eden kişilere sonrasında vatandaşlık vermek dahi söz konusu olabiliyor. Tüm bu etmenlere bakıldığında emlak yatırımlarının getirileri Türkiye ile aynı dahi olsa Avrupa’dan ev almak daha yüksek seviyede kazanç imkanı sunmuş oluyor.

Avrupa Emlak Yatırımlarınız için kısa sürede geri kazandıran bir emlak düşünüyorsanız; Yunanistan sizleri bekliyor.

Hangi Ülkeler Tercih Ediliyor?

Genel olarak insanlar yaşam standartlarının ve iş imkanlarının yüksek olduğu yerlerde bu yatırımları gerçekleştiriyorlar. Bunun yanı sıra insanların genel özelliklerinin benzer olduğu ülkelerin tercih edilmesi de avantaj sağlıyor. Bu aşamada İspanya, Portekiz, Yunanistan ve İtalya gibi ülkelerde gayrimenkul yatırımları bolca gerçekleşiyor. Türk nüfusunun oldukça yüksek olduğu Almanya ve Hollanda gibi ülkelerde de bu yatırımlar gerçekleştirilebiliyor.

European Time

Hayallerinizi gerçekleştiriyoruz.. Avrupa’da Yatırım’ın doğru adresi.

Profesyonel Danışmanlık Hizmetleri